Hodowla Jeży Pigmejskich to zamiłowanie i hobby. Nie można nastawić się na zysk.


Witam na stronie hodowli jeży pigmejskich Jeżynka.

Mieszkam w Starachowicach, woj. świętokrzyskie. Jestem członkiem-założycielem Polskiego Związku na rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych /dawniej: Polskiego Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich.

Jestem aktywną w Polsce hodowlą jeży pigmejskich, która wspiera popularyzację tych przeuroczych stworzeń.

Wspieram również realizację zadań Polskiego Związku na rzecz Zwierząt Egzotycznych.

W ramach współpracy z w/w Stowarzyszeniem biorę udział w warsztatach dla dzieci.
Mogliście mnie spotkać m.in. w Galerii Echo w Kielcach, w SCK w Starachowicach, wielokrotnie w Klubie Spółdzielczym Wanacja w Starachowicach, Akademii Przedszkolaka w Starachowicach, w Chorzowie w zoo, na Pokazie w Kielcach w 2014r. Jak również w TVP2, Polsacie.
Mogliście posłuchać o jeżykach w radio ZET oraz Kielce, a poczytać w Gazecie Starachowickiej oraz Echo Dnia.

Moje jeżyki i mioty są rejestrowane w PRJH – POLSKI REJESTR JEŻY HODOWLANYCH, ponieważ bardzo staram się udokumentować (a nie tworzyć fikcję) pochodzenie jeży pigmejskich w mojej hodowli.

Przygodę z jeżami pigmejskimi rozpoczęłam w erze, gdy trudno było znaleźć rzetelne źródła informacji. Pierwszym jeżykiem była śliczna śnieżna królewna Bianka.
Przyjechała do nas (mojej rodziny) w zimny, deszczowy dzień. Bianka była wyjątkowym jeżem pigmejskich. Nie tylko dlatego, że już pierwszego dnia podbiła nasze serduszka, ale również okazała się wielkim śpiochem. My też wówczas uczyliśmy się o jeżykach.
Pamiętam jak dzwoniłam do hodowli z której nabyłam jeżynkę, czy jest zdrowa, bo ciągle śpi. Czy normalne, że jeżyk na brodzie ma długie włosy, etc.

Dlatego tak bardzo istotne jest, abyście przy kupnie jeżyka kierowali się nie tylko ceną, wyglądem jeża, ale również kontaktem z hodowcą.
Moja Hodowla Jeży Pigmejskich oparta została na jakości i miłości do tych stworzeń.