Jeż pigmejski charakter – hasło, które wiele znaczy. To nie jest pusty frazes, ale cecha, której warto poświęcić uwagę. Dlatego dbam o najwyższe standardy w hodowli.

Od 2018 roku, Polski Związek na rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych przyznaje tytułu: Hodowca Roku, Hodowla Roku, Samiec Roku, Samica Roku.

Osiągnięcia, możecie Państwo potwierdzić i zweryfikować w w/w Stowarzyszeniu lub na stronie www.jezpigmejski.zwierzomania.edu.pl

Jestem dumna z osiągnięć moich jeżyków oraz hodowli. Potwierdzają one prawidłowe ułożenie jeża pigmejskiego oraz pracę jaką wkładam w wychowanie moich jeżyków.

2021
II MIEJSCE HODOWCA ROKU
SREBRNA HODOWLA 2021

2020
II MIEJSCE HODOWCA ROKU

Tytuł Złotej Hodowli 2020
II MIEJSCE STOKROTKA samica 2020 roku
III MIEJSCE MIKOŁAJ samiec 2020 roku

2019
10 listopada, czyli w międzynarodowy Dzień Jeża, Polski Związek na rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych, ogłosił roczny ranking.

2019 Hodowla Roku
III Miejsce Jeżynka Breeding African Hedgies

TYTUŁ ZŁOTA HODOWLA 2019 Roku

W rankingu samiec Roku Mikołaj zdobył trzecie miejsce SAMIEC ROKU:
jeZe Mikołaj JEZ Jeżynka Breeding African Hedgies 97 pkt.

2018


„Stowarzyszenie na rzecz zwierząt egzotycznych i domowych sekcja Pignejskie Jeże Afrykańskie (dotychczas działające, jako Polskie Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Pigmejskich Jeży Afrykańskich) napisało: … jako instytucja społeczna, zrzeszającą osoby zaangażowane, stara się od początku swojej działalności budować powyższe relacje. Przez 5 lat naszej obecności wiele w tym zakresie udało się zrobić
i nawet najtrudniejsze chwile nie złamały tego kierunku.


W związku z pierwszą z prawdziwego zdarzenia Wystawą Jeży Pigmejskich w Polsce, podjęliśmy decyzję o corocznym przyznawaniu tytułów: Hodowca Roku, Hodowla Roku, Samiec Roku, Samica Roku.

Konkurs Hodowca i Hodowla Roku idealnie odzwierciedla nasze powyższe założenia.
To nie tylko tytułu, ale cel, który ma na celu podziękowanie za całoroczną owocną współpracę oraz zaangażowanie hodowli.
To forma docenienia ich pracy. To oni wyznaczają na polskim rynku standardy najwyżej jakości hodowli.
Jest to nie tylko forma uznania, certyfikaty i trofea, jest to realizacja pragnienia, by wygrani stanowili inspirację dla wszystkich polskich hodowców.”

Zdobyłam tytuły:

1. Złota Hodowla 2018 roku

Jeżynka Breeding African Hedgies
Zdobywcy tytułów otrzymali certyfikat potwierdzający osiągnięcia oraz medal.

TYTUŁ HODOWCA 2018 Roku
3. Miejsce
Jeżynka Breeding African Hedgies
Zdobywcy tytułów otrzymali certyfikat potwierdzający osiągnięcia oraz statuetkę.

TYTUŁ SAMIEC ROKU 2018 Zdobył Mikołaj

Niezapominajka zajęła II Miejsce w kategorii Samica Roku


Jeż pigmejski charakter

Na koniec, wracając do charakteru jeża pigmejskiego, warto zaznaczyć, że pod wpływem wieku charakter stabilizuje się. Młode zwierzęta bawią się, są wesołe, lekkie i przyjaciel­skie, a ich charaktery można łatwo ukształtować. W dojrzałym wieku zwierzę ma charakter stały i wyrobiony.