Jeż pigmejski i piach kąpielowy

wp_20161010_09_03_29_proPiach kąpielowy dla szynszyli, jako piach dla jeży pigmejskich

Stosowałam: VITAPOL, Rody Sand, Pucek, Megan oraz Lolo, który otrzymałam przy zamówieniu przez internet oraz dosyć dawno piach terrarystyczny.

Najlepsze wrażenie zrobił na mnie Rody Sand. Ciężko to określić, ale jest inny i wyróżnia się spośród innych.

Rewelacyjnie wiąże zapachy, jest biały i bardzo higieniczny. Jest wzbogacony siarką i nie ma talku.

Niestety sprzątanie z podłogi na mokro tworzy błoto, którego ciężko się pozbyć. Dlatego polecam tylko odkurzanie lub zamiatanie.

Piasek występuje również w wersjach zapachowych – zdecydowanie odradzam. Raz przez własne gapiostwo kupiłam Rody Sand lawendowa. Piasek w tej wersji był bardzo gruby, szary i bardzo chemiczny.

Piach terrarystyczny – nie wiąże dobrze zapachów, jest gruby, ale zupełnie naturalny, nie ma żadnych  dodatków jak siarka lub talk. Może być ciekawą tańszą alternatywą dla piachu kąpielowego.

Piach kąpielowy VITAPOL /na zdjęciu/ Chyba najbardziej popularny Vitapol nie wiąże najlepiej zapachu (chociaż najgorszy pod tym względem jest Lolo), dobrze sprząta się na mokro, jest drobniutki i producent twierdzi, że zawiera w 100% piach.

Pucek – zawiera surowiec pochodzenia wulkanicznego, nikt nie wspomina o piachu. Jest bardzo drobniutki i może dlatego trochę pyli. Przyzwoicie wiąże zapachy i łatwo się go sprząta. Z mojego zestawienia przyznałabym mu 2 miejsce.

Megan – jest drobny, ale wg mnie pyli. Dlatego przyznaję mu miejsce czwarte.

Print Friendly, PDF & Email