Piigmejski jeż

Jeż pigmejski sklep

– zakup jeża w sklepie nie jest dobrym pomysłem. Przez już prawie 11-lat nie znalazłam nawet jednego plusa w uzasadnieniu takiego wyboru.
Negatywy:
1. Pochodzenie jeża – nieznane
2. Warunki – zazwyczaj słabe lub złe
3. Ewentualnie obciążenie chorobami – nieznane
4. Późniejsza pomoc – zerowa. Kontakt ogranicza się do zakupu.
5. Doświadczenie sprzedawcy – zazwyczaj zerowa, dlatego jeże w sklepie są trzymane na karmach w teorii przeznaczonych dla jeży, w praktyce, są to karmy nie spełniające norm. Rezultat – na skutek złej diety, jest trzeba sie liczyć z ew. problemami zdrowotnymi.
6. Wiek – tylko przybliżony
Patrząc na powyższe, jestem przerażona jak często w przeglądarce jest wyszukiwana fraza jeż pigmejski sklep.

Rodzice

Dane miotu:

Data urodzenia: 6 maja 2020
Odbiór od 7 lipca 2020
Jeżyki do nowego domu trafią z wyprawką (karma na ok. 8 dni, kocyk, drobny upominek), rodowodem, książeczką zdrowia jeża, odrobaczone.
Jeżowy „przewodnik” otrzymają Państwo w postaci pdf, po podpisaniu umowy.
Malce będą po przeglądzie weterynaryjnym.
Liczba jeży w miocie: 3, płeć samice, kolor – odmiana barwna z akcentami pinto, pełna maska pyszczka, cena 650 zł.

28/06 Ostatni wpis przed odbiorem: waga w sieci. Artemis ma najniższą wagę, ale to takie małe diable w ciągłym ruchu. Syja zresztą nie pozostaje dłużna i również niewiele przybrała na wadze. Za to Mela szaleje z wagą. Dzisiaj dziewczyny przejdą chrzest bojowy z kąpielą 🙂

21/06 Aktualne zdjęcia wyszły do Państwa via sma. Waga w sieci.

W związku ze zbliżającym się terminem odbioru, pora na ostateczne przygotowania domowe. Jeśli macie Państwo pytania, jestem do dyspozycji.
Rodowody już zostały wydane. Najbliższy tydzień to wizyta u Pani weterynarz.

Istotne tipsy

Proszę zapoznać się z całą Playlistą.

ISTOTNE: do środy, tj. 10 czerwca, proszę, o przesyłanie wybranych imion dla jeżyków. 11 czerwca będę występować o rodowody. Dieta: smilla kitten mokra, smilla sensitive – weterynaryjna, smilla fine menu, Feringa drobiowa. Karma sucha: Concept for life insect (weterynaryjna), concept for life kitten, Feringa kaczka.
Karma domowa: gotowana pierś z kurczaka, Kubuś mus, gotowana kaczka, jabłko, gotowany indyk, gotowana marchewka.

Aktualizacja 30 maja. Najnowsza waga w sieci i oj, troszkę się dzieje. Jeżyki są już na wybiegu ze wszystkimi samiczkami. Jeszcze nie wychodzą z norki, ale brzuszki porosły futerkiem, przeszły quiling oraz zaczynają być ciekawskie. No i charakterki…zwrot o 360 stopni 🙂 Ale to również się zmieni.
Jeśli chodzi o wygląd: Tera jest bardzo śmiała, z małym pinto i lekkim badgerem, Tara będzie prawdopodobnie sympatycznym snowflakes i na ten moment jest nieśmiała i nie chce opuszczać ręki, Tamara pomimo, że ma dużo białych igiełek to pod nimi jest ciemna skóra, z pinto pozostanie może (ale niekoniecznie) mała biała kropka – charakter ciekawski i śmiały.

23/05 Jeżyki otworzyły oczka. Nowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości oraz wzory umów już wysłane na Państwa email. TAMARA – wstępne rezerwacje do wtorku włącznie, TERA – P. Marcin, TARA – P. Artur (Warszawa)18/05 Z okazji zbliżającego się ukończenia 14-dnia życia, zobacz maluszki w filmie na moim koncie na Instagramie @JezAfrykanski Zapraszam
https://www.instagram.com/p/CAU5SxZJnQz/

15/05 Pora na nowe zdjęcia 🙂

Tara – najwięcej pinto (białe łatki)

Tamara – akcent pinto po jednej stronie ciała

Tera – najmniejsza z miotu, akcenty pinto na boku i przy pupie

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.