Jeż pigmejski sprzedam miot AZ 11/05/18

Stokrotka i Konwalia

Cena 480 zł.

Śnieżynek jużteraz nie da się pomylić. Konwalia jest największa z miotu i bardzo grubiutka.

Jeżynki zarezerwowane.

Konwalia

Stokrotka

Jagódka

Wstępna rezerwacja. Cena 550 zł. Dziewczynka będzie jednolita, możliwe kolory chocolate, brown, grey. Możliwy snowflakes.

Jagódka

Podstawowe dane

Odbiór jeżynek od 13 lipca.

Wyprawka: karma na 7 dni, miseczka do wody, snack-ball lub piłeczka, szamponetka. Umowa kupna-sprzedaży, książeczka zdrowia jeża, rodowód, odpis karty miotu.

20/05 wyjątkowość tego miotu to nie tylko fakt, że dziewczynki kończą "alfabet", to również 2 śnieżne księżniczki, które są u mnie rzadkością. Jednakże to nie wszystko, Jagódka jest bardzo grzeczna, a urwisy albinoski zachowują się bardzo niestandardowo. Nie widzą świata poza cycem jeżowej mamy i swoje niezadowolenie okazują bardzo wyraźnie. Poniżej najnowsza waga.

Przy oglądaniu wideo, proszę włączyć dźwięk.

...23/05

Jagódka to oaza spokoju, Konwalia ma nietypowe zachowanie jak na malutkiego jeżyka - unoszenie pyszczka do góry i wciągania zapachów. Stokrotka jak tylko złapie orient, że nie ma mamy - to płacze.

...27/05
Każdy miot jest przedstawiony w inny sposób. Państwa jeżyki również.
Jagódka - kolor Algerian Grey pinto minimalne, badger Stripes (przynajmniej częściowy).
Konwalia i Stokrotka - Albinoski, o bardzo charakterystycznych zachowaniach. Konwalia standardowo wciąga noskiem wszystkie zapachy, a jak zorientuje się, że mamy nie ma to krzyczy. Konwalia ślicznie pokazuje, że nauczyła zwijać się w kulkę.

Majowych niespodzianek ciąg dalszy:)
31/05 jeżyki otworzyły oczka, są bardzo grzeczne i od 2 dni są jeżykami podłogowymi, czyli wraz z mamą zostały przeniesione do wszystkich jeżynek. O ile pierwszej nocy żadna ciocia nie odważyła się wejść do ich norki, to dzisiaj rano "dwie ciocie" wraz z jeżową mamą spały już razem.
Na zdjęciah malce w momencie otwierania oczek. Niektóre z nich miały otworzone dopiero jedno:)

04/06
Dziewczyny rosną, chociaż są bardzo leniwe i nie wychodzą z norki:)
Mają już ząbki.
Charakterki na chwilę obecną
Jagódka wciąż bardzo ugodowa, zrelaksowana i zawsze otwarta jeżynka.

Stokrotka i Konwalia są PRAWIE identyczne z wyglądu.
Stokrotka jednakże jest jeżykową kulką i wymaga czasu na rozwinięcie się.

 

Konwalia to łobuz dokuczający siostrze. Rozwinięta, otwarta i zrelaksowana jeżynka.

08/06 Jeżyki zmieniają się każdego dnia. Już wychodzą z domków. Przeszły wymianę igiełek. Zaczynają samodzielnie podjadać:)
DIETA:
Państwa jeżyki będą przyzwyczajone do
mieszanki karma sucha z mokrą oraz samodzielna mokra karma.
Karma mokra ze sklepowych półek to: smilla kitten kurczak, WildFreedom opcja mieszana
Karma mokra domowa: gotowany kurczak plus (razem wymieszane) mus owocowy np. jabłko, zgnieciona gotowana marchewka, kawałek zgniecionej widelcem ugotowanej na parze różyczki brokuły.
Karma sucha to mieszanka: concept for life kitten, Concept for life beauty, Josera kitten, 4T Veterinary Diet Hypoallergenic insect, Hills dla kotów wysterylizowanych.
Karmę suchą zawsze kruszę lub mielę w typowym młynku do kawy (blender już załatwiłam). Nie podaję samodzielnie suchej karmy, jeżyki nie chcę jej jeść.

16/06
Wagę jeżyków otrzymaliście Państwo via-mail. Książeczki zdrowia zostały założone, jeżynki już zgłosiłam do rejestracji.

Przygotowanie na jeżyka:
Proszę nie inwestować w dogrzewanie, w tej chwili i tak jest gorąco.
Jeśli już zdecydują się Państwo na dogrzewanie, to sugeruję maty grzewcze z termostatem. Bezpieczne i jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunków bytowych jeżyków (w nocy piasek grzeje kolczaki, nie ma dogrzewania z góry).
Domek/norka - jeżyki preferują norki, kocyki, albo spanie pod dywanikiem
Odradzam inwestycję w terra.
Kuweta - mogą Państwo sami wykonać z dowolnego pojemnika lub zakupić gotową
Wypełniacz do kuwety - piasek dla szynszyli/drobny piasek terrarystyczny, Cat'sBest Eco plus
Podkłady/maty do nauki czystości - bardzo ułatwią Państwu życie. Jeżyk korzystają z kuwety, jednakże mają wypadki. W Państwa domu, niekoniecznie w jednym miejscu jeżyk będzie załatwiał swoje potrzeby, może wybrać kilka kątów, wówczas w tych miejscach można rozłożyć podkład lub postawić kolejne kuwety:)
Jeżyk nie będzie korzystał z poidełka.
Tunele w każdej postaci to wymarzone miejscówki dla Państwa pupila.
Stosuję dyski drewniane, jako bieżnię. Jestem przeciwnikiem karuzeli, wg mnie są niezdrowe dla kręgosłupa, niehigieniczne.
Na zdjęciach Jagódka i Luna

24/06

Najnowsze zdjęcia. Proszę o kontakt email w sprawie szczegółów odbioru jeżyka.
Do środy umieszczę zdjęcia z przykładowymi rozwiązaniami mieszkanek jeża.

 

26/06

Przykładowe aranżacje

  1. Przenośny materiałowy kojec, rewelacyjny w utrzymaniu czystości. Bardzo estetyczny. Dzięki rozsuwanym ścianom, można łączyć z np. sypialnią. Proszę pamiętać, że jeżyk potrzebuje się wybiegać, prezentowany kojec ma średnicę 120 cm.
  2. Do zabawy przeznaczamy część lub całość pokoju
  3. Składany turystyczny metalowy wybieg. Wytrzymały, poręczny, na dzień może być złożony do minimum. Niestety bardziej aktywne jeżyki uciekają z wybiegu. Na zdjęciu połączone 2 wybiegi.

28/06
Zapraszam 4 lipca przed TV, TVP2 pytanie na śniadanie około 9:50 malce będą na żywo:)

07/07/18
Jeżyki waga:
Stokrotka 220g, Luna 180g
Ostatni miot miotu, któremu towarzyszyliśmy przez 2 miesiące, od pierwszych krzyków, do prawie chwili opuszczania hodowli. Lunie i Jagódce życzę udanego wesołego jeżykowego życia. Opiekunom przypominam, że jeżyk potrzebuje kontaktu z człowiekiem i swojego pupila muszą Państwo wychować.

UWAGA:OD 9 LIPCA DZIEWCZYNY JEDZĄ MĄCZNIKI. PROSZĘ ASAP ZAKUPIĆ MĄCZNIKI DLA LUNY.
Po zakupie mączniki przesypujemy do większego plastikowego pudełka, tam dodajemy otręby lub płatki i wrzucami cieniutkie plasterki np. jabłka lub marchewki.
Po zakupie mączników w sklepie zoologicznym nie powinno się bezpośrednio ich podawać jeżykowi. Często, owady karmowe są utrzymywane na antybiotykach, w związku z tym potrzebują 8-10 dni na ewentualne wydalenie leków.