MAJA &Tofik

RODZICE

1 kwietnia 2016 rodzicami zostali Maja i Tofik junior.
W miocie: 3 jeżyki. Pierwszy urodzony jest dwukrotnie większy od rodzeństwa.

Maja

Maja

Tofik

Tofik

Odbiór & Wyprawka

Jeżyki zarejestrowane wjez_okladka_vectors_2c PRJH, metryka, WYPRAWKA (karma na pierwsze dni,  mała niespodzianka od nas w postaci tematycznej zakładki do ksiażki, kocyk dla jeżyka, małe vademecum). Książeczka zdrowia dedykowana dla jeży, umowa. Płytka CD/DVD z prezentacją rozwoju. Ksero Karty Miotu. 2 miseczki z tworzywa sztucznego lub saszetka szamponu (wystarczy na 4-6 myć).
Rodzice: zdrowi.

Rodzice zarejestrowani, miot będzie zarejestrowany.

 

ODBIÓR OD 3 Czerwca.

Filmy miotu

Joke

Umaszczenie -  Chocolate. Jeżyk nie stawia igiełek, gdy jest budzony, przyjacielski, ale w ciągłym ruchu. Jeżeli chcecie go tulić, to po przebudzeniu - wówczas to słodka przytulanka, wtula się i zasypia. Jest kochany. Rezerwacja Pan V.

Happy – rezerwacja V.

Mała kolczasta dziewczynka. Umaszczenie -Chocolate pinto minimalne. Jeż pigmejski.  Dziewczynka ma małą białą plamkę pinto oraz białe akcenty przy pupie. Jest ładna, je owady karmowe. Jeśli chodzi o charakter: śpioch, zawsze budzony ok. 19, wówczas wtula się i zasypia. Nie stawia igiełek, nawet, gdy jest budzona.

Psikus – rezerwacja

Umaszczenie - prawdopodobnie Chocolate pinto (pół na pół). Pierwszy przyszedł na świat.

Rozwój miotu

PROSIMY O ŚLEDZENIE ROZWOJU. BĘDZIEMY PODAWAĆ INFORMACJE O WADZE JEŻY PIGMEJSKICH, ICH DIECIE ORAZ SUGEROWANĄ WYPRAWKĘ DLA JEŻA.

 

8/4/16 Waga Chłopcy po 37g, Happy 39g

15/4/16 Waga Psikus 67g, Joke 71g, Happy 76g

16/4/16 Jeżyki mają założone książeczki zdrowia

Książeczka zdrowia jeża

17/04/16 Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu. Happy otworzyła oczka

18/04 Jeżyki otworzyły oczka

22/04 Waga Joke 109g, Psikus 104g, Happy 114 g

23/04 Jeżyki ładnie "obrosły" futerkiem i dzisiaj zostały przeniesione wraz z mamą do jeżynek. Oj, zobaczymy co będzie się działo.

26/04 Jeżyki bardzo szybko "odnalazły" się w stadku. Maja poszła odpoczywać na leżaczku, a Fuksja zajmowała się malcami. Rano wszystkie maluszki z mamą, Fuksją i Blanką spały razem.

29/04 Wskazówki/Tipsy: Dieta - gotowany kurczak i indyk udo/podudzie/skrzydło; parzona zmielona pierś kurczaka/indyka, zblendowane z mięsem jabłko; zblendaowana z mięsem gotowana marchewka; jajecznica na wodzie; gotowane żółtko; karma sucha - zawsze podajemy rozdrobnioną concept for Life; karma mokra dla kociąt lub kotów Smilla, Animonda Carny; Feringa; dietę wzbogacamy np. tranem, witaminami dla gryzoni, rozkruszonym wapnem dla gryzoni. Każdego dnia podajemy kilka sztuk owadów karmowych.

02/05 Waga/weight Joke 158g, Psikus 152g, Happy 170 g

03/05 Sugerowana wyprawka: 2x miseczka niska (na wode i jedzenie), 2x wybieg dla gryzoni (jeżeli nie planujecie Państwo dać jeżykowi całego pokoju), domek z kocykami, kuweta z plastikowego pojemnika "zrób to sam", karuzela lub talerz do biegania - minimalna średnica 27,5 cm, na łożyskach, z zabawek tunele. Nie kupujcie terrariów z płyty. PŁYTA TO NIC INNEGO JAK SKLEJONE CHEMICZNIE  ŚMIECI. Teraria sa małe, drogie, nie przystosowane do jeży, nie maja wygodnych wysuwanych szuflad na podłodze, przechodzą zapachem moczu.

05/05 Happy zjada mączniki. Waga Happy 185g, Psikus 189g, Joke 162g

10/05 Waga/weight Joke 200g, Psikus 195g, Happy 220 g

11/05 charakterki Happy chodzi swoimi drogami, fuka gdy nagle z góry bierze się ją na ręce. Psikus nabrał zaufania, po psikusowemu wącha, fuka w sytuacjach analogicznych do Happy. Joke - jest bardzo uległy, nie przepada być na rękach, ale lubi przychodzić i wąchać, nie fuka, nie jeży się.

15/05 PORA NA WYPRAWKĘ

Psikus i Joke nie chcą jeść owadów karmowych, Joke nawet się ich boi. Nie oznacza to, że nie powinno się próbować ich podawać. Wystarczy kupić małe pudełko np. mączników w sklepie zoologicznym, trzymać je na otrębach, co pewien czas dawać kawałek owoców i próbować podawać jeżykowi. Alternatywnie, proszę kupi suszone i dosypywać do pożywienia.
Jeżyki lubią i są przyzywczajone do mieszanek - gotowane mięsi z indyka lub kurczaka (nie podajemy piersi) z gotowaną marchewką lub jabłuszkiem. Jako dodatek lubią również owocowe musy Kubusia. Nie przepadają za podrobami oraz jajecznicą - chociaż kolejną próbę z jajecznicą podejmę w poniedziałek. Dodatkowo z mięsa zmielona sparzona cielęcina. Z karm mokrych dla kociąt - Smilla Kitten, Animonda Carny oraz Feringa.
Woda: butelkowana niegazowana źródlana.

Dodatki: tran, wapno z kostki wapiennej dla gryzoni lub witaminy do picia RodeVit.

Karma sucha - miot nie otrzymywał żadnej karmy suchej.

Życzymy miłego kompletowania wyprawki i dużo fajnych wrażeń z poznawania jeżyka.

18/05 W tym tygodniu  zdjęcia zostały wykonane w świetle dziennym. Tylko naturalne zdjęcia oddają właściwy kolor jezyków. Artystyczne kłamią, są wykonane za pomocą specjalnych obiektywów i przesłon. Waga Joke 214g, Happy 246g, Psikus 212g

26/05 Waga Joke 230g, Happy 260g, Psikus 240g

31/05 Waga Joke 280g, Happy 290g

09/06 Joke i Happy nie przepadają za tuleniem na rękach, jednak zawsze mają połozone igiełki i nie jeżą się. Happy je robale, joke nie.  Waga Joke 305g, Happy 329g. Joke jest idealnym samcem do rozmnażania, wykazuje duże zainteresowanie jeżynkami.