Nowy rok przywitały malce Elizy. Miot AW

Miot AW

Data urodzenia: 1 stycznia 2018

Rodzice:

Eliza (Albinos)

Filipek (Algerian Dark Grey Snip)

Cena jeżyków: 490 zł

Odbiór od 4 marca 2018

Wyprawka: umowa, karta miotu, rodowód, książeczka zdrowia, tematyczna zakładka, szamponetka, karma sucha+mokra, 1 mata do nauki czystości (podkład), piłeczka.

Odbiór: osobisty lub odpłatny za pośrednictwem PKS (tylko przy bezpośrednim dziennym połączeniu ok. 30 zł), dowóz (za zwrot kosztów benzyny).

W każdym przypadku, podczas odbioru jeżyka proszę zabrać koc do przykrycia transporterka lub pudełka.

Z naszej strony zapewniamy wentylowane pudełko na czas transportu oraz ze względu na pogodę hot pack. Jeżyk otrzyma kawałek polaru, jako kocyk. Bardzo proszę, aby polar był przez jakiś czas z jeżykiem ze względu na zapach.

Dokładam starań, aby jeżyk opuszczający hodowlę korzystał z kuwety, jednakże jest to bardzo indywidualna sprawa.

Państwa jeżyk będzie przyzwyczajony do karmy "domowej", "ze sklepowych półek mokrej" oraz suchej (jednakże suchą proszę podawać bardzo sporadocznie i najlepiej rozdrobnioną. Jeżyk będzie pił z miseczki. Podaję wodę źródlana niegazowaną butelkowaną.

Awi

Awin

Awe

Najciemniejsza z miotu

Awena

Brak akcentów pinto

Info

10/01

Wstępnie wszystkie jeżyki zostały zarezerwowane. Gdy malce otworzą oczka, prześlę Państwu wzór umowy i poproszę o wpłatę zaliczki.

Jutro przedstawię pierwszą wagę jeżyków.

11/01 Waga jeżyków

Awe 57g, Awena 50g, Awi 56g, Awin 58g

Kolczaki nie mają ochoty współpracować podczas pracy z aparatem fotograficznym. Niestety nie każdy czuje parcie na szkło 🙂

13.01 W związku z faktem, że malce już wkrótce otworzą oczka i będę wysyłała, proszę osoby, które zadeklarowały rezerwacje maluszków o email z: miastem, nr telefonu oraz zakładanym odbiorem jeżyka. W ciągu najbliższego tygodnia będę dzwoniła do Państwa.

14/01 Dziewczynki - bardzo trudny wybór, jedna czarnulka, druga ma badgera. Chłopcy - odmiana kolorystyczna bardzo zbliżona, ale jeden ma śliczną białą "grzywkę", a drugi częściowego badgera i długie skarpetki. Zapraszam do obejrzenia najnowszych zdjęć:)

Przygotowanie wyprawki

 1. Karmienie
  Preferowane karmy, przedstawię w późniejszym czasie, gdy Państwa jeżyki zaczną samodzielnie jeść.
  Proszę kupić dwie niewielki miseczki, ważne, aby nie były wysokie i nie miały tendencji do przewracania się.

  Państwa jeżyk będzie przyzwyczajony do picia z miseczki, sugeruję wodę źródlaną niegazowaną butelkowaną.

 2. Zabawki
  Jeżyki kochają tunele w każdej postaci.
  Niezbędny talerz do biegania o min. średnicy 30-32 cm, ważne, aby był pod skosem. Moje talerze zamawiam na allegro, szukając karuzela dla szynszyla.
  https://malabestia.eu/jez-pigmejski-dysk-do-biegania/
 3. Kuweta
  Czy jeżyk będzie korzystał z kuwety, jest to bardzo indywidualną sprawą. Jednakże większość jeżyków pochodzących z mojej hodowli korzysta z kuwety. Kuwetę wykonuję na zasadzie zrób to sam, ale może być to dowolna plastikowa lub porcelanowa kuweta, pojemnik spożywczy, etc.
  Istotny jest wypełniacz do kuwety. Stosuję: piasek terrarystyczny drobny lub piasek kąpielowy dla szynszyli, żwirek typu Cats'Best EcoPlus.
 4. Ogrzewania
  Każdy jeżyk potrzebuje czasami dogrzania lub zwyczajnego przytulenia się do źródła ciepła. Wg mnie zbrodnią jest dogrzewanie żarówkami grzewczymi. Idealne są maty grzewcze, skałki grzewcze, kable grzewcze do terrarium.
 5. Domek, czyli miejsce do spania
  Jeżyki preferują norki, koce, śpiworki.
  Domek ze sklejki/drewniany/plastikowy - tylko zajmuje miejsce i wg mnie jest zbyteczny. Cała kolekcja domków jest dostępna u mnie w garażu:)
 6. Terra/klatka/wybieg
  Szczęśliwy jeżyk, to taki, który ma dużo miejsca. Nie oznacza to, że od razu mamy mu oddać cały pokój. Możemy zakupić np. 2x wybieg dla gryzoni i rozkładać na noc jeżykowi jego plac zabaw.
  Niestety te standardowe wybiegi, które mają idealne odstępy między prętami i są bardzo łatwe w składaniu, wymagają "zaczepienia", aby jeżyk nie biegał wraz z wybiegiem:) U siebie rozwiązałam to w ten sposób, że każdy wybieg "opiera" się na jakimś meblu. Jeden o nogi szafek, inny o szuflady. Dodatkowo, może się zdarzyć, że trafi się Państwu jeżyk, który za punkt honoru przyjmie przechodzenie górą wybiegu. W takich przypadkach, wystarczy grubsza tektura, z której wykonujemy mały daszek.
  Jeśli Państwa jeżyk będzie miał wybieg, to wystarczy już tylko zakupić bardzo małe terra pełniące funkcję wyłącznie sypialni. Takie, aby zmieściło się spanie, może jakaś kuwetka i miseczki.