17 kwietnia Eliza urodziła

17 kwietnia Eliza urodziła. Będa to małe jeżyki. Mama waży 320-340g, tata 330-350g.

 

17 kwietnia 2016 rodzicami zostali Eliza (Albinos – nowe geny w Polsce) i Filipek Algerian Dark Grey snip. FILIPEKWP_20151120_23_02_17_Pro 1

 

 

Jeżyki zarejestrowane wjez_okladka_vectors_2c PRJH, metryka, WYPRAWKA (karma na pierwsze dni,  mała niespodzianka od nas w postaci tematycznej zakładki do ksiażki, kocyk dla jeżyka, małe vademecum). Książeczka zdrowia dedykowana dla jeży, umowa. Płytka CD/DVD z prezentacją rozwoju. Ksero Karty Miotu. Miseczka z tworzywa sztucznego lub saszetka szamponu (wystarczy na 4-6 myć).
Rodzice i dziadkowie: zdrowi, brak WHS oraz raka (Parents and grandparents: healthy, lack of WHS and cancer).

Rodzice zarejestrowani, miot zarejestrowany.

ODBIÓR OD 19 Czerwca.

Aby rozwinąć interesujące Cię informacje o jeżach pigmejskich, naciśnij znak „+”

Rozwój miotu jeży pigmejskich/Progress hedgehog AH
MIOT AH

23/04/16 Eliza przestała wariować na punkcie swoich pierwszych dzieci, dlatego wczoraj zrobiłam pierwsze zdjęcia.
28/04/16 (weight) Waga: Hania 50g, Hela 50g, Hugo 49g, Hipcio 52g

05/05/16 (weight) Waga: Hania 70g, Hela 71g, Hugo 70g, Hipcio 77g

06/05/16 jeżyki otworzyły oczka

10/05 jeżyki maja załozone ksiażeczki zdrowia.

(weight) Waga: Hania 105g, Hela 108g, Hugo 95g, Hipcio 108g

14/05 Wczoraj malce pierwszy raz wyszły na zewnątrz. Były niesmiałe i niepewne. Jutro ich nowe zdjęcia 🙂

17/05 W tym tygodniu  zdjęcia wykonałam w świetle dziennym. Tylko naturalne zdjęcia oddają właściwy kolor jezyków. Artystyczne kłamią, są wykonane za pomocą specjalnych obiektywów i przesłon. HIPCIO 120G, HANIA 130G

18/05 Hugo 112g

19/05 Hela 124g. Hugo je mączniki
25/05 Waga Hela 154g je mączniki. Hugo 140g, Hania 160g, Hipcio 150g

31/05 Waga Hela 160g, Hugo 144g, Hania 180g, Hipcio 156g

08/06 PROSIMY PRZECZYTAĆ CZĘŚĆ DRUGĄ tipsów  (troszeczkę niżej) Waga Hela 180g je mączniki. Hugo 156g, Hania 195g, Hipcio 182g

16/06 Waga Hela 190g, Hugo 184g, Hania 220g, Hipcio 205g

22/06 Waga Hela 220g, Hugo 210g,  Hipcio 233g

30/06 Waga Hipcio 243g.

Nie wiedziałam, że dwaj przyrodni bracia mogą tak bardzo się ze sobą zgadzać, tulić i kochać.

A jednocześnie Ignaś i Hipcio są tacy różni. Różnice dotyczą nie tylko charakterów, wielkości, ale również koloru jeżyków – pomimo, że jeden i drugi to Brown. Hipcio ma Badger Stripes, Ignaś delikatny snips.

WP_20160629_10_05_34_Pro 1

03/07 Nowe zdjęcia Hipcia 🙂

Tipsy:

Część pierwsza temperatura

Wszystkie uwagi, które Państwu przekazujemy, są na podstawie naszych doświadczeń, obserwacji, jak również doświadczeń wynikających z wymiany informacji z hodowlami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu oraz Czeskim Klubie Jeży Pigmejskich.

W przypadku temperatur, zakładamy, że mają Państwo znośne warunki bytowe, nie ma w mieszkaniach/domach warunków dla „Eskimosów”, tj. temperatura w pomieszczeniach nie spada na dłużej poniżej 20 st. Jeżeli jednak jesteśmy w błędzie, to na okres jesienno-zimowy prosimy zapewnić jeżykowi terra o powierzchni 1 m.kw. – może być z piętrem. Na parterze stawiamy domek/kołowrotek lub talerz i kuwetę, a na górze miseczki/tunel i pozostawiamy wolną przestrzeń. Piętra możemy połączyć tunelem dla fretek – sprawdza się rewelacyjnie. Są to przezroczyste tunele z wentylacją, które można łączyć wg potrzeb. Występują w wersji prostej, giętej, etc. średnica tunelu to ok. 9 cm (nasz tyle ma i się sprawdza). Ogrzewanie na dole terrarium mata grzewcza lub kabel grzewczy. Emitery i żarówki są dobre dla żółwi, gekonów, etc. (Opis emitera wg sklepu internetowego:

… Emituje grzejące fale podczerwieni IR. Ciepło podczerwone penetruje tkankę skórną i kostną gadów, przyczynia się do lepszego zdrowia i szybszego gojenia ran, rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi… odpowiedni do wilgotnego środowiska…

UWAGA: z uwagi na wysoką temperaturę żarnika, ten promiennik musi być wkręcony w oprawkę ceramiczną (porcelanową) i najlepiej powinien znajdować się w specjalnej oprawie metalowej z przeznaczeniem do promienników… ) Jeże nie mają potrzeby suszenia igieł, skóry oraz „gotowania” się pod promiennikiem. Natomiast zaobserwowaliśmy, że niektóre jeże pigmejskie lubią wylegiwać się na ciepłych podłożach, jak koty na piecu :)

  • Jeżeli nie chcecie lub nie macie warunków, aby puszczać jeżyka po mieszkaniu (najkorzystniejsze rozwiązanie), sugerujemy zakup wybiegu/ów o obwodzie minimum 10×0,5m. Wybieg można zrobić samemu, można też na noc izolować część pokoju zwykłą płytą. Uwaga – Wasze jeżyki będą przyzwyczajone do życia podłogowego, o powierzchni około 6 m kw. Pamiętajcie, że Wasz wymarzony jeżyk pierwszy raz w swoim życiu będzie sam, w nowym otoczeniu, z nowymi zapachami, dodatkowo podenerwowany ostatnią wymianą igiełek. Nie utrudniajcie mu tego trudnego okresu, zamykając dodatkowo w ciasnych klatkach/terrariach/etc.

Część druga PORA NA WYPRAWKĘ

Sugerowana wyprawka: 2x miseczka niska (na wode i jedzenie), 2x wybieg dla gryzoni (jeżeli nie planujecie Państwo dać jeżykowi całego pokoju), domek z kocykami, kuweta z plastikowego pojemnika „zrób to sam”, karuzela lub talerz do biegania – minimalna średnica 27,5 cm, na łożyskach, z zabawek tunele. Nie kupujcie terrariów z płyty. PŁYTA TO NIC INNEGO JAK SKLEJONE CHEMICZNIE  ŚMIECI. Teraria sa małe, drogie, nie przystosowane do jeży, nie maja wygodnych wysuwanych szuflad na podłodze, przechodzą zapachem moczu.

 

Część trzecia smacznego. Wskazówki/Tipsy: Dieta – gotowany kurczak i indyk udo/podudzie/skrzydło; parzona zmielona pierś kurczaka/indyka, zblendowane z mięsem jabłko; zblendaowana z mięsem gotowana marchewka; jajecznica na wodzie; gotowane żółtko; karma sucha – zawsze podajemy rozdrobnioną concept for Life; karma mokra dla kociąt lub kotów Smilla, Animonda Carny; Feringa; dietę wzbogacamy np. tranem, witaminami dla gryzoni, rozkruszonym wapnem dla gryzoni. Każdego dnia podajemy kilka sztuk owadów karmowych.

W ksiażeczce zdrowia jeża będzie wykaz jedzenia dozwolonego i zabronionego. Państwa jeżyki jedzą (zachęcamy do wprowadzania nowości w diecie) gotowany kurczak – udo/podudzie, sparzona mielona pierś z kurczaka, serduszka drobiowe, gotowan skrzydełko z indyka oraz mięso z podudzia, karma mokra dla kociąt Smilla, karma mokra dla kociąt animonda oraz feringa, karma sucha -jako czyszczenie zębów Concept for Life kitten, musy dla niemowląt Kubusia.

Mączniki, tran,  szczypta rozkruszonego wapna z minerałami dla gryzoni/ zamiast tranu i wapna można podać witaminy dla gryzoni i małych ssaków.

Przykładowe menu:

Dzień 1
2-3 łyżki smilla kitten/animonda plus Tran (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 2
2-3 łyżki smilla kitten/animonda plus wapno (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 3
2-3 łyżki kurczaka zblendowane z musem plus mleko np. sojowe – nie może mieć laktozy (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 4
2 łyżki  kurczaka zblendowane z kilkoma ziarenkami suchej karmy  (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 5
2 łyżki indyka zblendowane z musem kubusia plus tran (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 6
2-3 łyżki indyka plus mleko (oraz do 5-6 mączników)

Dzień 7
2-3 łyżki smilla Kitten zblendowane z kilkoma ziarenkami suchej karmy  (oraz do 5-6 mączników)

 

FILMY MIOTU (wszystkie w jednym miejscu)

Hania –   rezerwacja Pan V., ciepły miły miś. Na jej zaufanie trzeba zasłużyć, po mączniki podbiega.

Hela – rezerwacja, ciemna, ładnie wybarwiona jeżynka, wstępna rezerwacja Gdynia. Śpioch, zachęcamy do budzenia ok. 19 i tulenia małej.

Hugo  rezerwacja– najbardziej przyjazny jeż jakiego poznałam. Jest również bardzo przystojny. Kolor jeżyka to Algerian Chocolate z delikatnym zaznaczenie Badger Stripes. Hugo to piesek z igłami. Podaje łapkę i reaguje na imie. Będzie maleńkim jeżykiem.

Hipcio rezerwacja uwielbia wielkie nocne poznawanie domu. Ma wyjątkowy brązowy kolor – pod linijkę, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi tej odmiany kolorystycznej – nosek z obwódką, piekna złota maska pysia z delikatnym zaznaczenie Badger Stripes, maska od noska w kierunku oczu ma głębszy kolor (widać na zdjęciach), igły w kolorze dębu. ma mały akcent pinto – jedna biała plamka.

Print Friendly, PDF & Email