jeż pigmejski

Wystawa jeży pigmejskich, to jedyna forma jednoznacznego określenia, czy dany jeż pigmejski nadaje się do hodowli i rozmnażania. Pod uwagę brany jest zarówno wygląd zewnętrzny jeża hodowlanego, jak i jego cechy psychiczne oraz ułożenie. Efektem oceny jest przyznanie jeżykowi określonej noty, a dodatkowo możliwe jest przyznanie tytułu, który otrzymuje najlepszy z porównywanych jeży w danej grupie.

Wystawy jeży pigmejskich

Pełnią ważną rolę w selekcji najbardziej wartościowych osobników. Przyznane oceny decydują o tym, czy samiec lub samica będą mogły być w przyszłości wykorzystane do reprodukcji.

Pośrednią rolą wystaw jest wymiana doświadczeń pomiędzy hodowcami, poznawanie odmian, a także spotkanie towarzyskie osób o podobnych zainteresowaniach.

W związku z tym, jeśli szukasz jeża, zwróć uwagę, dopytaj, czy rodzice brali/biorą udział w Wystawach. Jeśli nie, to dlaczego?

Zazwyczaj jest kilka powodów dlaczego jeż nie bierze udziału w wystawach. Pseudo-hodowla nastawiona wyłącznie na zysk, obawa przed sprawdzeniem własnych jeży, brak pochodzenia rodziców, nieodpowiedni charakter jeży, wady jeży na skutek urazów lub wad genetycznych (np. nadwaga, brak odpowiedniej budowy, nieodpowiedni charakter, uszkodzone uszy, etc.).

Serwis główny stowarzyszenia to https://zwierzomania.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *